У зв’язку з підвищенням оплати за проживання у студентських гуртожитках та чисельними зверненнями їх мешканців спробуємо внести ясність у дану ситуацію.

Як Вам вже відомо, з 1-го лютого 2016 року, на підставі рішення ректорату академії від 25 січня 2016 року встановлено нову плату за проживання:

гуртожиток № 1 – 261,25 грн.

гуртожиток № 2 – 296,75 грн.

гуртожиток № 3 – 277,85 грн.

гуртожиток № 4 – 311,00 грн.

Мотивується це, дослівно: “У зв’язку з перерахунком фактичної чисельності мешканців у гуртожитках та фактичної кількості споживання комунальних послуг”.

Існує наказ:

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАКАЗ №284/423/173 від 28 березня 2011 року
Про встановлення граничного розміру
плати за проживання в студентських
гуртожитках вищих навчальних закладів
державної та комунальної форм власності

Згідно наказу, граничні розміри плати за гуртожиток встановлені на рівні: 40% від мінімальної стипендії.

“1. Встановити, що граничний розмір плати за проживання в студентських гуртожитках вищих навчальних закладів державної та комунальної форм власності (далі – гуртожитки) з урахуванням ПДВ, встановленого згідно з законодавством, виходячи з нормативу 6 кв. м житлової площі (для новозбудованих гуртожитків – 8 кв. м житлової площі), не може перевищувати:

* для студентів, абітурієнтів вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації – 40 відсотків розміру мінімальної ординарної (звичайної) академічної стипендії вищих навчальних закладів відповідного рівня акредитації;”

Тому, провівши нескладні арифметичні розрахунки з оплатою, наприклад, за гуртожиток №4 ми бачимо, що 40% від розміру мінімальної ординарної (звичайної) академічної стипендії у 826 грн. поки що не перевищено.

Оплата — 311 грн., а 40% від стипендії — 330 грн. Хоч і частину оплати погашає субсидія, але погодьтеся, така близькість до “бар’єру” насторожує!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.