Сьогодні визначальний день – 70 років визволення України. 28 жовтня 1944 року в результаті Східно-Карпатської операції були звільнені останні села на Закарпатті України.

Ця операція тривала близько двох місяців і тільки в її результаті загинуло 20 тисяч людей. Перші населені пункти на Донбасі були звільнені у грудні 1942 року і за цей період загинули кілька мільйонів людей. За період окупації було зруйновано близько 800 міст, 20 тисяч сіл, 16 тисяч підприємств.

Я це говорю для того, щоб ми згадали масштаби тієї війни і все те, що людям довелося пережили на той час. І вони нашу Україну звільнили ціною крові, своєї мужності, військової доблесті. Ми думали, що війни більше ніколи не буде, але сьогодні сталося так, що наша Україна вже розуміє і бачить, що таке війна.

Я думаю, що ніхто не хоче, щоб в Україну повернулися ті жахіття. І, по великому рахунку, навіть ті вибори, які відбулися, засвідчують, що український народ проголосував проти війни та сепаратистів або проти тих людей, які підтримують війну і сепаратистів. Тож я бажаю, щоб у нашій державі ніколи не повторилося те, що було 70 років тому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.